Muzyka W Nowoczesnej Odsłonie

Pentekostalizm (gr. Wojna trzydziestoletnia (1618-48) zakończyła się na Śląsku klęską protestantów, którym odebrano wszystkie kościoły. Drewniane kościoły na południu Małopolski odzwierciedlają sposób budowania średniowiecznych kościołów rzymskokatolickich, który polega na poziomym układaniu drewnianych bali. Najcenniejszymi obiektami są kościoły wpisane w 2003 roku na listę UNESCO. Park zaprojektowany został w stylu angielskim jako „obraz malowany za pomocą roślin”. Całkowita powierzchnia Parku Mużakowskiego wynosi ok.1000 ha, z czego 800 ha znajduje się w Polsce. Liczba mszy Trydenckich wzrasta z roku na rok.

Odwiedzających zachwyca wyjątkową zabudową architektoniczną dzielnicy nadmorskiej, unikatowym zespołem fortyfikacji i najwyższą na polskim wybrzeżu oraz jedną z najwyższych na świecie latarnią morską. Liczne zabytki, jak dawny ratusz mieszczący obecnie Muzeum Rybołówstwa Morskiego, czy też kościoły zadowolą pasjonatów architektury i turystów uwielbiających zwiedzać interesujące obiekty, niezwykle ciekawej historii.

Powody do radości mają również niewielkie Kościoły w Bangladeszu (+12%), Malezji (+16%), Papui Nowej Gwinei (+7%) oraz Chiński Kościół Luterański w Tajwanie, który zyskał 130% więcej członków i posiada obecnie niespełna 4 tys. Zarówno Kościoły w Ameryce Północnej, jak i w Europie odnotowały, podobnie jak w latach ubiegłych, spadek wiernych. W ogólnym zestawieniu liczba luteranów w Europie spadła ,six% i wynosiła w ub. r. niespełna 37 milionów.

Obłudę Matki Teresy (i preferowanie bogatych) ma ukazywać fakt iż w Irlandii w 1996 roku, przed referendum agitowała przeciwko prawu dopuszczającemu rozwody, natomiast przyjaźniąc się na z księżną Dianą. Bardzo prawdopodobnie, że jak się urodzimy w Chinach będziemy buddystami, jak w Iranie islamistami, jak w Polsce katolikami jak w Szwecji ateistami. Szczerze mowiąc, na ich miejscu ja wolałbym leżeć na sofie z paczką czipsów pod ryjem i nie martwić się jakieś „życie wieczne” skoro jest ono li tylko „poprawiaczem samopoczucia”.

Pamietam moje artykuly przedwyborcze ( na forum GW) „podskornej” ( i kompletnie ignorowanej przez kler i politykow) laicyzacji w Polsce i „syndromie” wysmiewanego przez obie strony politycznego spektrum Palikota tez okreslano „bajdurzeniem i mysleniem zyczeniowym…” (Polecam Ci moj artykul „Palikot nie plosz nam owiec i baranow”). Możliwy też jest odpływ części wiernych do kościołów ewangelickich, one w Polsce nie angażują się w politykę i nie mają tak zszarganej opinii. Do prawosławia raczej nie, gdyż mentalnie jest ono sto lat za KK, chociaż na szczęście w Polsce mają znikomy wpływ na politykę. Malarz Mayer na podstawie rysunków sporządził fotografię nowego Kościoła od strony frontowej i wschodniej, z tego zdjęcia zamówiono widokówki (3 000 sztuk).kościoły w polsce liczba

0 Komentarzy

Nie ma jeszcze komentarzy

Twój komentarz

Musisz być zalogowany aby komentować.