Dekoracja Kościoła W Amerykańskim Stylu

Po sukcesie serialu „Ojciec Mateusz” Sandomierz stał się częstym obiektem wypraw turystów. W Stanach i Kanadzie opuszczanie Kościoła przez ksieży (i pastorów) jest tak powszechne, że musiano zorganizować poradnictwo psychologiczne dla tych ludzi aby pomóc im się odnaleźć w normalnym, realnym XXI wiecznym świecie. Co do roli Kościołów w Polsce – zamykanie obiektów sakralnych jest raczej pobożnym (a może bezbożnym) życzeniem, według mnie się na to nie zanosi w najbliższych latach. Powyzszy nadpis/motto bedzie umieszczony w kazdej klasie tuz pod godlem panstwowym (z lewej strony) , krzyzem (z prawej) i portretem prezydenta ( po srodku) Kazda lekcje bedzie otwierac modlitwa w intencji Nowego Prezydenta IV RP. W Polsce na taką skalę zmian póki co liczyć nie można, ale zachowanie stanu obecnego też wydaje się niemożliwe. Chyba 5 osób które dały po skrawku ziemi pod budowe kościoła.

Nie wiem, kościoły się wyludniają i przez to, ze wierni widzą co się dzieje i, moim zdaniem, na skutek krytyki z zewnątrz, która otwiera im oczy i dodaje odwagi. W obecnej Polsce jeszcze mamy swieżo w pamięci Kościelną Komisję Majątkową, która w całej okazałości ukazała intencje „sług bożych”, ukazała ich pazerność i żądzę posiadania. Pycha i arogancja Kościoła we współczesnej Polsce ma swoje korzenie w czasach PRL-u.

Moja książka „Nowa inkwizycja” wykazuje we wszystkich szczegółach zbrodnie Kościoła w odleglejszej przeszłości, a także w XIX i XX wieku. Wiele rzeczy w przyrodzie, w kosmosie i człowieku jest argumentem (lecz nie dowodem!) na rzecz istnienia Boga, ale problemu zła fizycznego i psychicznego w świecie żaden człowiek nie może rozwiązać. W roku 2005 ukazała się moja książka „Unsterblichtkeit” („Nieśmiertelność”), która zajmuje się tymi zagadnieniami. Niestety, Kościół, a pod jego naciskiem także państwo, dyskryminują w Niemczech tak zwane sekty. Ci, którzy dyskryminują – tak zwane wielkie historyczne Kościoły – sami są de facto sektami, a różnią się od małych sekt tylko siłą i wpływami. Jak biura, częścią mieszkalną, galerie, ratusze (!) a nawet kościoły.

Na przykład, wypowiedzi „sukcesji apostolskiej, również osobowej” w reakcji na encyklikę Dominus Iesus sugerują, że w luteranizmie istnieje wręcz tożsame pojmowanie Kościoła – który uosabia i utrzymuje hierarchia biskupów poprzez sukcesję w „przekazywaniu nauki Ewangelii” – tylko władze Kościoła rzymskokatolickiego jakoś tego nie zauważyły i stąd krzywdzące inne Kościoły wypowiedzi. To wiara w Chrystusa jest jedynym kryterium zbawienia, a tym samym konstytuuje Kościół, a nie praktyka nakładania rąk biskupom przez biskupów, co w Kościołach skandynawskich pewnie jest tradycją, ale podpinanie się pod nią Kościoła luterańskiego w Polsce trąci jakimś kompleksem niższości. Pierwsi duchowni metodystyczni w Polsce pochodzili z USA.

Kościół Ewangelicko-Augsburski jest najliczniejszym w Polsce Kościołem protestanckim, należy do grupy Kościołów luterańskich. Rodzina Kościołów ewangelicko-luterańskich liczy sobie ponad 60 milionów wiernych na całym świecie. W Polsce jest ich blisko 80 tysięcy, co sprawia, że jest to trzeci co do wielkości Kościół chrześcijański w kraju.kościół w polsce. dzieje i kultura

Zwalczany przez polskie stronnictwo czerwonych bał się, że dadzą oni się pociągnąć do tej akcji. Jest technique ocen, proszę oceniać moje wypowiedzi, a nie sugerować co powinienem brać pod uwagę. Nie zmienia to jednak faktu, że chociaż w powszechnym mniemaniu kościół polski nie jest sektą, dla mnie jest takim samym złem jak wszystkie pozostałe religie i ich kościoły. Klasyfikacja nastąpiła po kliknięciu na Twój hyperlink pod awatarem i pobieżnej ocenie treści – to wystarczyło na klasyfikację jako spam. Są to dowody, że luteranizm miał w owym czasie w Polsce poważnych przedstawicieli, którzy pragnęli stworzyć dla niego właściwe podstawy i utorować mu drogę do narodu. W latach pięćdziesiątych XVI w. przedstawiciele Reformacji w Polsce nawiązali kontakt z Genewą, a powrót Jana Łaskiego w 1556 r. utrwalił kalwiński kierunek Reformacji. To się już w świecie dzieje.

0 Komentarzy

Nie ma jeszcze komentarzy

Twój komentarz

Musisz być zalogowany aby komentować.